Kurier do Szwecji

2019-07-31
Kraj nadania
Kraj doręczenia
Waga (kg)
Ilość
Kształt opakowania
Długość (cm)
Szerokość (cm)
Wysokość (cm)

Paczki do Szwecji

Paczki do Szwecji

Obecnie na terytorium Szwecji mieszka prawie 100 tysięcy Polaków, w przypadku 10-milionowego narodu jest to całkiem sporo i stanowi 1% populacji całego kraju. Wbrew pozorom nie wszyscy przedstawiciele Polonii wyjechali do Skandynawii na początku XXI wieku, kiedy to fala polskiej emigracji szybko zalała co bogatsze kraje w Unii Europejskiej. Przez wieki nasi rodacy osiedlali się w Szwecji, najwięcej z nich przybyło tam w czasie drugiej wojny światowej, po 1968 roku i właśnie po wstąpieniu Polski do UE. Ze względu na znaczny odsetek Polonii dużą popularnością cieszą się przesyłki kurierskie między dwoma państwami. Paczki nadają przede wszystkim osoby na stałe mieszkające w tym skandynawskim kraju, wysyłając rodzinom i przyjaciołom tamtejsze dobra. Jednak z roku na rok wzrasta odsetek przesyłek w drugą stronę, których adresatami są rodowici Szwedzi. Polskie firmy działające w branży e-commerce dynamicznie się rozwijają i rozszerzają swoją strefę wpływów o kolejne kraje europejskie. Jednym z nich jest właśnie Szwecja, której obywatele chętnie robią zakupy online. Tamtejszy rynek zbytu jest niezwykle atrakcyjny z punktu widzenia rodzimych sprzedawców, w ciągu roku obywatele kraju wydają w sieci blisko 52 miliardy złotych! Polskie firmy korzystają głównie z kurierów, międzynarodowe przesyłki pocztowe są bowiem znacznie mniej opłacalne. Jednak początkującym przedsiębiorcom ciężko jest niekiedy konkurować z dużymi korporacjami, które przeważnie zapewniają swoim klientom tanią lub nawet darmową dostawę paczek do Szwecji. W takiej sytuacji warto skorzystać z usług BOXFOX.PL, bezpiecznego brokera kurierskiego, który gwarantuje niskie ceny przesyłek międzynarodowych, bez konieczności podpisywania umowy.

Usługi pośredników kojarzą się głównie ze zwiększoną wygodą, za którą trzeba zapłacić więcej, w końcu pobierają oni swoje prowizje. Jednak w przypadku brokera kurierskiego sytuacja wygląda zgoła inaczej. Osoba pragnąca szybko nadać paczkę do Szwecji korzysta ze standardowego cennika usługodawcy, bez możliwości negocjacji. Dotyczy on także przedsiębiorców, którzy wysyłają niewielką liczbę przesyłek międzynarodowych. Z tego powodu nie stanowią oni żadnej konkurencji dla dużych firm sprzedających podobne towary, które ze względu na bardzo dużą liczbę nadawanych paczek, otrzymują od kuriera znacznie tańszą ofertę. W takiej sytuacji z pomocą przychodzi broker wyrównujący szansę między drobnym przedsiębiorcą a dużą korporacją, których łączy zbliżona oferta sprzedażowa. Dysponuje on dużą bazą klientów pragnących skorzystać z bezpiecznych i tanich przesyłek do Szwecji oraz wielu innych krajów. Dzięki temu sumując zamówienia ich wszystkich, może wynegocjować u kuriera bardzo atrakcyjne ceny paczek, co jest znacznym udogodnieniem dla osób korzystających z jego oferty. W przypadku przedsiębiorców prowadzących stałą współpracę z brokerem koszt nadawanych przesyłek będzie nawet o 87% niższy! Pozwoli to niewielkim firmom z branży e-commerce przedstawić kupującym bardziej atrakcyjne warunki dostawy, której koszt jest jednym z kluczowych czynników przy wyborze sklepu online. Również mieszkańcy Szwecji zwracają uwagę na tę kwestię, doceniając sprzedawców oferujących im szybkie i tanie lub darmowe przesyłki międzynarodowe. Dlatego, zamiast przepłacać na kosztach paczek za granicę, lepiej skorzystać z oferty brokera kurierskiego, co może bezpośrednio przełożyć się na wzrost sprzedaży na rynkach europejskich.

Przesyłki do Szwecji

Chociaż terytorium Szwecji jest bardzo duże, to ten skandynawski kraj zamieszkuje zaledwie 10 milionów osób, z czego blisko 50% przebywa w aglomeracji Sztokholmu, Malmö oraz Göteborga. Z tego powodu tamtejszy rynek usług kurierskich oraz pocztowych jest bardzo osobliwy. W Szwecji dużą rolę w regulacji sektora pocztowego i internetowego odgrywa rządowy organ PTS, którego zadaniem jest zapewnienie wszystkim obywatelom w kraju usług na podobnym poziomie. Dzięki temu nawet w najbardziej odległych rejonach państwa obywatele mogą korzystać z internetu, co ma bezpośredni wpływ na popularność branży e-commerce. Usługi pocztowe i zakupy online są ze sobą mocno powiązane, bo bez bezpiecznych dostawców mieszkańcy Szwecji nie kupowaliby tak chętnie w sieci.

W Szwecji podobnie jak w innych krajach, ceny przesyłek kurierskich uzależnione są od dystansu, dlatego w przypadku odległych miast nadawanie paczki nie będzie zbyt tanie. Jednak tamtejszy rząd postanowił zrównać ceny przesyłek na peryferiach z tymi w metropoliach, uśredniając je w skali całego kraju. Przykładowo, osoba zamawiająca kuriera w Sztokholmie w obrębie miasta, częściowo pokrywa też koszt paczki innego klienta nadawanej na większym dystansie. Usługi pocztowe w Szwecji z tego samego powodu zostały znacjonalizowane, dzięki czemu bez względu na miejsce zamieszkania obywatele kraju mogą liczyć na stosunkowo tanie usługi.

Tania paczka do Szwecji

Branża brokerów kurierskich w Polsce nieustannie się rozwija, dlatego osoby zainteresowane usługami tego typu mają wiele bezpiecznych opcji do wyboru. Niestety, decyzja może być naprawdę trudna, zwłaszcza dla klientów, którzy wcześniej nie mieli do czynienia z takimi usługodawcami. Przede wszystkim należy skupić się na tych, którzy szybko dostarczą paczki do Szwecji, wiele firm skupia się bowiem na przesyłkach krajowych. W roli pośrednika między klientem a kurierem doskonale sprawdzi się BOXFOX.PL, jako prężnie rozwijająca się firma możemy zaoferować bardzo dobre warunki wszystkim odbiorcom usług. Firmom oraz osobom prywatnym proponujemy klarowne zasady współpracy, bez ukrytych kosztów w postaci opłaty paliwowej czy dodatkowych prowizji. Niestety, taka postawa jest spotykana wśród wielu brokerów kurierskich, których oferta jest z pozoru tania, jednak po przestudiowaniu umowy okazuje się, że cena przesyłek jest znacznie wyższa. Każdego klienta traktujemy tak samo, dlatego zarówno przedsiębiorcy, jak i osoby fizyczne nie muszą podpisywać z nami umowy, aby móc bezpiecznie wysyłać paczki za granicę. Jednak na tle konkurencji polskiej wyróżnia nas przede wszystkim nasze doskonałe rozeznanie w specyfice międzynarodowej branży kurierskiej. Jest to szczególnie istotne w przypadku Szwecji, w której duży dystans między aglomeracjami ma bezpośredni wpływ na ceny przesyłek. Nasi pracownicy doskonale wiedzą, w jaki sposób rozdysponować paczkę, aby kosztowała klienta jeszcze taniej i szybciej dotarła na miejsce przeznaczenia. 

Tanie przesyłki do Szwecji

Mieszkańcy Szwecji korzystający z usług kurierskich, rzadko kiedy zamawiają paczki bezpośrednio na swój adres domowy. Znacznie popularniejszą opcją jest korzystanie z punktów Parcelshop, które rozsiane są po całej mapie kraju, przeważnie można je znaleźć w sklepach oraz marketach. Są to specjalnie oznakowane miejsca, w których osoba zamawiająca przesyłkę może ją szybko odebrać w wolnej chwili, bez konieczności czekania na kuriera. Także w Polsce opcje tego typu cieszą się coraz większym uznaniem, lecz nadal przeważa liczba paczek dostarczanych bezpośrednio do domu. W Boxfox.pl jesteśmy przygotowani na specyfikę rynku w Szwecji, dlatego przesyłki do tego kraju realizujemy za pośrednictwem bezpiecznego kuriera GLS. Firma ta posiada swojego podwykonawcę w postaci grupy Schneker, która zajmuje się realizacją zleceń typu last-mile (ostatni odcinek drogi paczki). Dysponuje ona aż 1600 punktami odbioru przesyłek na terenie Szwecji, jest to nieco więcej niż w przypadku popularnego DHL, który ma ich 1500. Dzięki temu nasze usługi są nie tylko tanie i szybkie, ale też skrojone na miarę potrzeb wymagającego rynku. Naszym klientom zawsze dajemy jednak możliwość wyboru konkretnej firmy kurierskiej, staramy się przygotować ofertę spełniającą jego wszystkie wymagania, zarówno cenowe, jak i jakościowe. Współpracujemy wyłącznie ze sprawdzonymi dostawcami przesyłek, dzięki czemu paczka bezpiecznie dochodzi na czas i pod wskazany adres.

Tanie przesyłki kurierskie do Szwecji

Przedsiębiorcy oraz osoby prywatne pragnący wysłać szybką paczkę do Szwecji, nie mogli lepiej trafić! BOXFOX.PL to opcja znacznie atrakcyjniejsza niż kurier, negocjujemy najlepsze warunki współpracy z największymi firmami z branży logistycznej, aby dostarczyć klientom tanie usługi na najwyższym poziomie. U nas można zawsze liczyć na klarowne warunki, bez zbędnych formalności i konieczności podpisywania wiążących umów, również w przypadku dostaw zagranicznych. W naszej ofercie dostępne są przesyłki paletowe, które polecamy firmom wysyłającym dużo towarów do Szwecji. Taka opcja jest nie tylko tania, ale też bezpieczna, paczki układane są pomiędzy drewnianymi paletami, przez co nie przesuwają się w czasie transportu. Jest to najlepszy wybór w przypadku ciężkich towarów o zwiększonych gabarytach. Na mniejsze potrzeby proponujemy wysyłkę pojedynczych paczek, której cena jest także bardzo atrakcyjna. Aby skorzystać z naszych usług, wystarczy wybrać dogodną opcję, kuriera oraz wprowadzić miejsce nadania i odbioru przesyłki. Dokładamy wszelkich starań, aby zlecenia były realizowane w możliwie najkrótszym terminie i zawsze dotarły bezpiecznie do celu. Nasi klienci mogą skorzystać także z opcji ubezpieczenia nadawanego towaru, polecanej szczególnie w przypadku wartościowych produktów. W razie wątpliwości lub dodatkowych pytań na temat naszych usług zachęcamy do kontaktu z naszym biurem, za pośrednictwem infolinii. Nasi pracownicy chętnie szybko wyczerpującej odpowiedzi i doradzą, jaka paczka będzie najbardziej opłacalna w konkretnym przypadku.

Sektor tanich przesyłek kurierskich intensywnie się rozwija w związku z rosnącym zapotrzebowaniem na tego typu usługi. Otwarcie się firm z branży e-commerce na rynki zagraniczne generuje popyt na usługi w tym zakresie. Bezpieczny i szybki kurier to niezbędny współpracownik polskich sklepów internetowych, które decydują się na poszerzenie działalności. Za jego pośrednictwem mogą wysyłać bezpieczne i tanie paczki do Szwecji, będącej jednym z głównych kierunków przesyłek międzynarodowych z Polski. Do ich nadawców należą nie tylko przedsiębiorcy, rozprowadzający w ten sposób swoje produkty, ale również osoby prywatne. O ile przesyłki w granicach tego samego kraju najczęściej są tanie, te zagraniczne nie zawsze dostępne są w atrakcyjnych cenach – zwłaszcza jeśli zamawia się je na stronach spedytorów. Nadana przez BOXFOX.PL szybka paczka dotrze na miejsce ekspresowo.

Jak nadać bezpieczną i tanią paczkę do Szwecji?

Skorzystanie z usług brokera, pośredniczącego we współpracy między Klientami biznesowymi i indywidualnymi a kurierem, to najbardziej ekonomiczne i bezpieczne rozwiązanie. Decydując się na nadanie szybkiej paczki za pośrednictwem BOXFOX.PL, masz gwarancję atrakcyjnej ceny i braku zobowiązań oraz żmudnych formalności. Na skorzystanie z usług spedytora poprzez platformę BOXFOX.PL mogą zdecydować się zarówno właściciele firm z branży e-commerce i przedsiębiorcy z innych sektorów, jak i osoby prywatne. Szwecja to jeden z popularniejszych kierunków przesyłek kurierskich z Polski – przede wszystkim ze względu na zamieszkującą ją dużą społeczność polonijną. Tanie paczki do Szwecji często wysyłane są przez osoby, których bliscy wyemigrowali do tego skandynawskiego kraju.

Szybki kurier do Szwecji – w ile dni dotrze przesyłka?

Niewielka odległość od Polski sprawia, że, mimo bariery morskiej, dostarczenie przesyłki nie trwa długo. Oczywiście, ostateczny czas jej doręczenia zależy od wybranej przy zamówieniu opcji. W przypadku, gdy wybrałeś tę ekspresową, bezpieczna, tania paczka dotrze do Szwecji już na drugi dzień. W przypadku ekonomicznego sposobu doręczenia może zająć to natomiast 3–5 dni roboczych. Jak ją zapakować? Zależy to między innymi od gabarytów i wrażliwości nadawanej zawartości. W każdym przypadku warto jednak powziąć odpowiednie środki ostrożności, izolując przesyłkę za pośrednictwem folii bąbelkowej czy styropianu i unieruchamiając jej poszczególne elementy. Paczkę należy szczelnie okleić taśmą czy folią, a następnie opatrzyć otrzymaną w mailu etykietą i listem przewozowym. Nadając bezpieczne przesyłki przez kuriera do Szwecji, warto również wiedzieć, jakie produkty są zakazane. W paczce nie mogą znaleźć się między innymi aerozole, substancje wybuchowe czy produkty bazujące na spirytusie. Zapoznaj się z pełną listą artykułów zakazanych przed nadaniem. Z BOXFOX.PL wyślesz szybką i bezpieczną przesyłkę bez zbędnych formalności i dodatkowych umów.

Paczki do Szwecji – oferta dla firm i sklepów internetowych

Zwiększ zasięg sprzedaży dla swojego e-biznesu o kraje skandynawskie m.in. Szwecję! Niezależnie, czy rozpoczynasz prowadzenie działalności oraz ile przesyłek obecnie już wysyłasz, napisz do nas i porównaj swoją obecną ofertę. Dokonamy analizy Twojego sklepu i dostosujemy ofertę do Twoich potrzeb. Skontaktuj się z nami i sprawdź, czy nie przepłacasz za przesyłki do Szwecji.

Pakowanie przesyłek do Szwecji

Zapakowanie i zabezpieczenie zawartości przesyłki to najważniejszy element przez zamówieniem usługi kurierskiej i wydaniem paczki u kuriera lub w punkcie nadania. Poprawne zapakowanie pozwala na dokonanie dokładnych pomiarów wagowych i gabarytowych paczki oraz sprawne procesowanie paczki z Polski do odbiorcy w Szwecji.

Zatem jak prawidłowo zapakować paczkę do Szwecji?

Wystarczy, że poznasz 4 zasady prawidłowego pakowania przesyłki, aby uniknąć dodatkowych utrudnień związanych z uszkodzeniem lub zagubieniem paczki. Przedstawiamy je poniżej.

Przygotuj odpowiedni karton do wysyłanego przedmiotu – pudełko kartonowe powinno mieć odpowiednią wielkość i wytrzymałość do specyfiki produktu, który będzie umieszczony w wysyłce. Im towar jest bardziej delikatny i ciężki, tym ryzyko uszkodzenia lub rozerwania kartonu jest większe. Dlatego dla paczek powyżej 15 kg zastosuj twarde kartony trzywarstwowe, o wyższej gęstości.


Zabezpiecz wysyłany przedmiot i zadbaj o wypełnienie – wypełnienie kartonu materiałami wypełniającymi ma na celu ochronę zawartości przesyłki przez uszkodzeniem, unieruchomieniem jej oraz stabilizuje ścianki opakowania przed odkształceniem. Dlatego zanim włożysz przedmiot do pudełka, owiń go folią bąbelkową, następnie wypełnij wolne przestrzenie przesyłki. W przypadku wysyłki kilku produktów (szczególnie towarów drobnicowych), zastosuj separatory lub po prostu oddziel produkty od siebie. Dzięki czemu ograniczysz możliwość wzajemnego uszkodzenia się przedmiotów od siebie.


Zamknij i zaklej przesyłkę – Twoja paczka do Szwecji ma do pokonania długą drogę. Będzie kilka razy sortowana, układana na samochodzie, czy narażona na wstrząsy. Dlatego zamknij szczelnie paczkę przy pomocy szerokiej taśmy pakowej. Po zaklejeniu wszystkich klap kartonu, uciśnij pudełko i sprawdź, czy taśma się nie odkleja od przesyłki. Jeśli taśma odczepia się od paczki, zastosuj inną taśmę klejącą, z mocnym klejem. Nieprawidłowe zamknięcie wysyłki, może skutkować otwarciem podczas transportu lub sortowania.


Umieść prawidłowo etykietę adresową – poprawne umieszczenie etykiety kurierskiej na przesyłce daje gwarancję, że pakunek szybko i bezpiecznie dotrze do adresata w Szwecji. Listy przewozowe powinny być doczepione na najdłuższym boku paczki (najlepiej na górnej powierzchni). Unikaj także naklejania etykiety przewozowej na łączeniu klap kartonu. Jeśli samodzielnie drukujesz dokumenty przewozowe, koniecznie sprawdź jakość wydruku. Kod kreskowy znajdujący się na etykiecie powinien być czytelny, zarówno dla skanera kuriera oraz urządzeń rejestrujących przesyłki podczas sortowania w hubach logistycznych.

Jak zaadresować paczkę do Szwecji?

Któż z nas nie nadawał paczki lub koperty w obrocie krajowym. Możemy to zrobić online za pośrednictwem serwisu kurierskiego lub osobiście w placówce pocztowej. Jeśli zdecydujemy się zamówić usługę kurierską za pośrednictwem brokera, wystarczy umieścić wszystkie niezbędne dane w formularzu zlecenia. Podobnie będzie w przypadku adresowania przesyłek do Szwecji, jednak z małymi wyjątkami. Każdy kraj zagraniczny w UE posiada indywidulany format kodów pocztowych - dotyczy to ilości cyfr oraz zapisu znaków. W przypadku Szwecji kod pocztowy składa się z pięciu cyfr i nie wymaga postawienia myślnika pomiędzy znakami. Ponadto, nie ma potrzeby rozdzielenia przerwą liczb kodu od siebie oraz wpisania kodu państwa np. „SE”. Pamiętaj, że kod pocztowy jest tylko częścią danych adresowych odbiorcy. Pozostałe informacje muszą zostać także właściwie wprowadzone, by paczka dotarła do adresata w gwarantowanym czasie dostawy dla wybranego przewoźnika.

Inne kierunki

Z BoxFox dostarczysz przesyłkę do ponad 250 krajów na całym świecie! Zobacz nasz cennik przesyłek zagranicznych z pełną listą krajów, do których dostarczamy i zamów kuriera już dziś!

Formularz kontaktowyInformujemy, że ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianie ustawień cookie w przeglądarce.
Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. x