FAQ Page - Blog Boxfox | Przesyłki kurierskie do UE

FAQ – najczęściej zadawane pytania

Home / FAQ
Customer Query

FAQ – najczęściej zadawane pytania

Wystarczy, że wypełnisz formularz na stronie https://www.boxfox.pl/zamow-kuriera. Nie musisz zakładać konta, nie musisz nic drukować. Wystarczy, że spakujesz przesyłkę i kurier ją od Ciebie odbierze.
Zapoznaj się z naszą ofertą skierowaną specjalnie dla firm na stronie https://www.boxfox.pl/blog/oferta-dla-firm Następnie skontaktuj się z nami, czy to poprzez formularz na stronie https://www.boxfox.pl/kontakt, e-mail ,kontakt@boxfox.pl lub pod numerem telefonu +48 533 446 865, a przedstawimy Ci ofertę dedykowaną specjalnie dla Ciebie.
Upewnij się czy karton jest wystarczająco obszerny, tak aby przesyłka zmieściła się w kartonie. Przesyłka powinna być zapakowana w karton. Przesyłka po zapakowaniu powinna mieć regularne kształty o bryle prostopadłościanu (kształt opakowania – standardowy). Jeśli z kartonu będą wystawały elementy przesyłki (paczka nietypowa, kształt – nie jest prostopadłościanem) jest to przesyłka o kształcie opakowania – niestandardowym. Przesyłki o kształcie opakowania niestandardowym obowiązuje inny cennik oraz wymagają innej obsługi. Dostosuj karton do wymiarów wysyłanego przedmiotu/towaru, karton powinien być wypełniony przez towar, wolne przestrzenie wypełnij miękkimi elementami wypełniającymi np. styropian, folia bąbelkowa itp. Towar wewnątrz opakowania nie może się przemieszczać. Po zapakowaniu towaru w karton, z kartonu należy usunąć wszystkie stare oznaczenia – etykiety, listy przewozowe, naklejki itp. (dotyczy używanych kartonów). Szczególnie przedmioty delikatnie należy dobrze zabezpieczyć przed uszkodzeniem podczas transportu, należy umieścić w grubym kartonie, dobrze zabezpieczyć miękkimi elementami zabezpieczającymi – wypełniacze, folie bąbelkowe, styropiany, piankowe chipsy itp. Jeśli zawartość przesyłki składa się z kilku elementów, towar w kartonie powinien być poprzegradzany tekturowymi przegródkami lub każdy element zapakowany w mniejsze opakowania jednostkowe. Towar przewożony składający się z kilku elementów nie może stykać się bezpośrednio ze sobą. Górna i dolna część kartonu powinna być dodatkowo wzmocniona.
Waga przesyłki krajowej nie może przekraczać 31,5 kg, natomiast waga przesyłki zagranicznej nie może przekraczać 40 kg.
Maksymalny wymiar przesyłki: suma obwodu i najdłuższego boku paczki (kartonu) nie może przekroczyć 300 cm, przy czym najdłuższy bok paczki nie przekracza 200 cm. Obliczamy to na podstawie wzoru: (2 x długość + 2 x szerokość + wysokość <= 300 cm), w tym przypadku wysokość jest najdłuższym bokiem przesyłki. W przypadku paczki o kształcie nieregularnym, jej wymiary zostaną obliczone według obrysu opakowania o kształcie prostopadłościanu, w który można by zapakować daną paczkę (nawet jeśli fizycznie zawartość paczki zostanie opakowana w inny sposób)
Jest to paczka, która ma kształt opakowania niestandardowy (nieregularny), czyli inny niż kształt prostopadłościanu, np. paczki o kształtach owalnych, cylindrycznych, okrągłych np. dywany, tkaniny, tuby, paczki składające się z dwóch części połączone w jedną całość za pomocą taśmy, folii stretch, itp. Nie jest zapakowana w sztywne opakowanie kartonowe. Ma nierównomierny rozkład obciążenia.
Państwo Ilość dni roboczych
Austria (AT) 2
Belgia (BE) 3
Bułgaria (BG) 4
Chorwacja (HR) 3-4
Czechy (CZ) 2
Dania (DK) 3
Estonia (EE) 2-3
Finlandia (FI) 5-7
Francja (FR) - Kontynent 3-4
Hiszpania (ES) - kontynent 4
Holandia (NL) 3
Irlandia (IE) 4
Litwa (LT) 2-3
Łotwa (LV) 2-3
Niemcy (DE) 2
Portugalia (PT) 4-5
Rumunia (RO) 3
San Marino (SM) 4
Słowacja (SK) 2
Słowenia (SI) 3
Szwecja (SE) 4-6 (Doręczenie do punktu ParcelShop)
Węgry (HU) 2
Wielka Brytania (GB) 3-5
Włochy (IT) 3-4
Masz pytania?

    Z gwarancją najniższej ceny!